Projekts "Jauniešu apmaiņas projekts „SOCIAL ME(dia)”"

NosaukumsJauniešu apmaiņas projekts
„SOCIAL ME(dia)”
Izpildes laiks2013.gada 16.-23. septembris
FinansētājsES „Jaunatne Darbībā”
Budžets
Lomavadošā organizācija
InformācijaIdeja veidot projektu radās, piedaloties "Jaunatne darbībā" programmas treniņu kursā "Know yourself to Lead Others", ko organizēja Čehijas partneru organizācija. Apmācību laikā veidojās ideja par sadarbību "SOCIAL ME(dia)" projekta veidošanai. Projekta mērķi un tematika tika precizēti, piedaloties Latvijas JSPA organizētajās apmācībās jaunajiem jauniešu projektu iesniedzējiem.
Projekta mērķis ir veicināt jauniešos izpratni par informācijas, ko viņi ik dienas publicē sociālajos tīklos un medijos internetā, nozīmību un ietekmi uz viņu privāto, profesionālo dzīvi un nākotni. Ar katru dienu pieaug interneta un sociālo tīklu popularitāte jauniešu vidū, bet līdz ar pozitīvo-iespēju dalīties ar informāciju uzreiz ar visiem draugiem vienlaicīgi, paplašināt savu paziņu un draugu loku, uzturēt kontaktus ar sen nesatiktiem draugiem un vienkāršu komunikāciju-interneta vide un sociālie tīkli var būt draudīga un negatīvi ietekmēt jauniešu dzīvi un pat dzīvību. Pagājušogad pasauli pāršalca ziņa par virtuālo vardarbību, kas tika vērsta pret jaunu meiteni Kanādā, pēc kuras jauniete izdarīja pašnāvību. Tāpat kādas citas jaunas meitenes foto tika pretlikumīgi ielādēts no viņas personīgās lapas sociālajos tīklos, pēcāk nopludināts internetā pornogrāfiska satura mājas lapās, piesaistot meitenei daudz negatīvas uzmanības un nelabvēlīgi ietekmējot viņas privāto dzīvi. Lai šādi stāsti nekļūtu par ierastu lietu, jauniešiem jāmācās novērtēt sevi un informācijas, kas tiek darīta pieejama trešajām personām, nozīmīgumu.
Projekta apakšmērķi un uzdevumi ir iedalītas 3 blokos:
1) drošība internetā un sociālajos tīklos - tiks apspriests, kas ir privāta informācija, kas-publiskojama, kā aizsargāt sevi virtuālajā telpā;
2) paštēls un pašapziņa sociālajos tīklos - tiks skatīta sociālo mediju ietekme uz jauniešu pašapziņu, (programmā - "mākslīgais skaistums");
3) sociālie mediji saistībā ar jauniešu bezdarbu - tiks apspriestas iespējas atrast darbu, izmantojot sociālos medijus, kā arī tiks izveidoti ieteikumi, ko noteikti nevajadzētu publicēt sociālajos tīklos, lai uzsāktu veiksmīgas darba gaitas.
Biedrs (projekta realizētājs)Baltijas Reģionālais fonds
JomasDemokrātija un pilsoniskā līdzdalība
Formalā un neformālā izglītība
Integrācija
Jaunatne
Kopienu attīstība
Kultūra, sports
Mediji
Brīvprātīgo darbs
ValstisČehija
Latvija
Polija
Zviedrija
Turcija